AKTUELT / Meldinger
(annonse)

Denne side publisert
24. mai 2004

HOVEDSIDE
Om Teaternett
AKTUELT
Nyheter
Meldinger
I mediebildet
Pressemeldinger
Artikler

Arkiv
SØK



Stor interesse for 90-metersbakken

Musikalen 90-metersbakken av Jo Nesbø som Teatret Vårt nå setter opp har blitt populær hos publikum lenge før urpremieren.

- Sjelden har teatret opplevd så stor interesse for en produksjon som nå, opplyser informasjonsleder Rolf-Inge Pedersen Hjelseth ved Teatret Vårt i en pressemelding. - Vi har lagt ut ni forestillinger i Bjørnsonhuset i slutten av august. Nå er 65 prosent eller over 4000 av billettene solgt eller reservert. To av kveldene er helt utsolgt, sier en fornøyd Pedersen Hjelseth.

Jo Nesbøs første skuespill handler om en reise hjem. En reise som en voksen mann gjør til sin barndoms og ungdoms hjemby. Han reiser tilbake for å finne frem til sitt egentlige jeg.

Og hjembyen er Molde, ingen tvil om det. Her er Trappekiosken, Torget, Mølleråsen, Gamle-Stadion, Storgata, fjorden, fjella. Det lukter gymnastikksal og smaker ananasbrus av Nesbøs første skuespill. Men selv om miljøet er umiskjennelig Rosenes by, handler stykket om helt allmenne spørsmål, om oppvekst og om hvordan vi velger våre liv.

90-metersbakken har urpremiere i Bjørnsonhuset i Molde 18. august og skal på turné i Møre og Romsdal. Det er lagt opp til forestillinger i Ålesund, Fosnavåg, Ørsta, Surnadal og Sunndal. Forestillingen skal også spilles på Trøndelag Teater.

Teaternett formidlar nytt frå norsk og internasjonalt teater. Hjelp oss å være oppdatert! Skjer det noko der du er - send oss eit tips! Vår epostadresse:  teaternett@teaternett.no