AKTUELT / Nyheter

(annonse)

Denne side endret
5. februar 2003

HOVEDSIDE
Om Teaternett
AKTUELT
Nyheter
Meldinger
I mediebildet
Artikler
Arkiv
SØK



GJENNOMFØRTE premierer
ved norske teatre 2001 (416)

13.12. Peter Pan - Molly Melon
12.12. Mang slags kjærlighet - Jan Eggum og Revyskolen Solbakken Folkehøgskole
10.12. Musemysteriet - Rogaland Teater
7.12. Nøtteknekkeren - Den Norske Nasjonalballett
5.12. Frokost i det grønne - Studentteateret, Chateau Neuf, Oslo
3.12. Onkel Oskars sauost - Trøndelag Teater
1.12. Jule-evangeliet - Den Nationale Scene
1.12. Homo Humanis - SAFT, Fredrikstad
29.11. Kjæm æiller att! - Nationaltheatret 

29.11. La Boheme - Den Norske Opera
30.11. Esther - Trøndelag Teater
30.11. Den lille piken med svovelstikkene - Mimus Klimax (Stange vgs.)
27.11. Alter Native - Hollow Creature (Teaterhuset Avantgarden)
27.11. 3 juleeventyr - Teatergruppen Orthon, Haugesund
26.11. Den lille piken med fyrstikkene - Hordaland Teater
24.11. høy/blond - Karen Foss quiet works (BIT-Teatergarasjen)
23.11. Knivskarpe polaroider - Trøndelag Teater
23.11. Teskjekjerringa - Det norske Teatret
22.11. Den udødelige histore - Nationaltheatret
19.11. Vaginamonologene - Gjestespill, Trøndelag Teater

20.11. Tigerhagen - Hollow Creature (BIT-Teatergarasjen)
17.11. Peter Pan - Rogaland Teater
17.11. Vesletuss - Hordaland Teater
15.11. Lykkens narr. Gamle Posten kulturhus, Porsgrunn
15.11. Dødsvariasjonar  - Nationaltheatret   
15.11. Hansine Solstad - Nypremiere Nord-Trøndelag Teater
15.11. Det var som dogg i måråsol, men neiggu om vi græt  - Nationaltheatret
16.11. På koppene våre står det snill pike - iproduksjoner

13.11. Smørbukk - Ane Aass og Rasmus Rohde (Teaterhuset Avantgarden)
14.11. A Sudden Unexpected Faint - Wee (Teaterhuset Avantgarden)
12.11. Under milk Wood - The Oslo Players (Chateau Neuf)

12.11. En svindler til besvær - Den Nationale Scene
10.11. Jo, Jo, - bevares vel!! (De ringer vi bringer) - Den Nationale Scene
9.11. Fame, The Musical - Gran og Lunner Ungdomsteater, Brandbu Kino
8.11. Pinocchio - Det Norske Teatret
8.11. De som lever - Det Åpne Teater
6.11. Lommene fulle av stein - Torshovteatret   
4.11. Jul med Prøysen - Oslo Nye Teater
3.11. Europeras 3&4 - Den Nationale Scene
2.11. Werther - Det norske Teatret
1.11. Tryllefløyten - Den Norske Opera
1.11. Tandem - Teatergruppa In tandem, (Black Box, Lille scene)
31.10. Autunnale - Cie. Abaraoa/Olga de Soto, Belgia (BIT-Teatergarasjen)
30.10. Samba - Totalteatret (Teaterhuset Avantgarden)

30.10. Jeg så en mann - Trøndelag Teater
30.10. Twilight - SAFT, Fredrikstad
29.10. Maris glade Mariritt - Den Nationale Scene
27.10. Bjølsen Festivalen 2001 - Barneteaterfestival, Bjølsen Skole
27.10. Peer Gyntinnen? - Rogaland Teater
26.10. Peer Gynt - Rogaland Teater
26.10. The Proof - Die Onderneming (Teaterhuset Avantgarden)

26.10. Weak Dance Strong Questions - Jonathan Burrows/Jan Ritsema England/Nederland (BIT-Teatergarasjen)
25.10. The Notebook - Die Onderneming (Teaterhuset Avantgarden) 

25.10. Rupa Lucian, barn av Romania - Brageteatret, Drammen Teater
24.10. Duel - D-Men, Norge/Sverige (BIT-Teatergarasjen)
24.10. Hamlet - Black Box20.10. 180157 56780 - Cecilie Lindemann Steen (Teaterhuset Avantgarden)
18.10. Lister seg så stilt på tå  - Nationaltheatret  
18.10. De tre musketerer - Turnekompaniet
14.10: Bryt lydmuren -   ULTIMA-festivalen, Oslo Konserthus

13.10. Modig - Barneteater, Uka 01, Trondheim
13.10. Brundibar - Åmot Kulturhus
13.10. Then such silence since the cries were last heard - Hooman Sharifi (BIT-Teatergarasjen)
13.10: Utbryterdronninga - Runa Stoltenberg Dahl, Furuseth-heimen 

12.10. Opus 1 - maktens anatomi - Transiteatret, Bergen
12.10. Den glade enke - Ålesund 
12.10. Røda tråden - Pygméteatern (Teaterhuset Avantgarden)
11.10. Ukerevyen '01 - Uka 01, Trondheim
11.10. GYM - krement X (BIT-Teatergarasjen)

11.10. Everest 96 - The Summit - Schauplatz, Sveits (BIT-Teatergarasjen)
11.10. Retromancer - Kristiansand Kunstkommando (BIT-Teatergarasjen)
11.10. Det andre kinnet til - Uka 01, Trondheim
11.10. Fysisk teater '01 - Uka 01, Trondheim
10.10. To syke søstre - Spillebrikkene
9.10. Kurt Weill in America - Hanto/Algrøy (BIT-Teatergarasjen)

9.10. Rocky - Nordland Teater, Mo i Rana
9.10. Her Tikk-Takk tar tiden - Spillebrikkene
7.10. Lift-off - SKaGeN, Belgia (BIT-Teatergarasjen)
6.10. Flammefjes  - Teatret Vårt
6.10. Teaterslagteren  - SAFT, Fredrikstad
6.10. anomalía oscilatoria  - Det Åpne Teater
6.10. Onkel Oskar - Nord-Trøndelag Teater
5.10. Hexene - Den Nationale Scene
5.10. Ondskapen - Den Nationale Scene
5.10. Slam Poet - MC Jabber, England (BIT-Teatergarasjen)

5.10. Amadeus  - Oslo Nye Teater
5.10. Origami republica -   Teaterhuset Avantgarden
3.10. Måsen - Gjestespel frå Riksteatern, Sverige (Den Norske Scene)
3.10. Edith Piaf - ingen grunn til å angre - Lahrs (BIT-Teatergarasjen)
2.10. Meteor - Teaterfestival 2.-14.oktober, BIT-Teatergarasjen
2.10. Miguel Antonio - Miguel Pereira, (BIT-Teatergarasjen)

2.10. Lost highlights - display, (BIT-Teatergarasjen)
28.9. Opus 1 - maktens anatomi - Transitteatret, Bergen NY!
28.9. Forvandlingen - Den Nationale Scene
28.9. Eg vil leva, eg vil elska - Nord-Trøndelag Teater
27.9. Det er Herman denne gang - Gjestespill, Trøndelag Teater

27.9. Muttter Courage og barna hennes - Trøndelag Teater
26.9. Den gule tapeten - Oberon Teaterproduksjoner (Black Box)

26.9. Hulemannen -Thalia Teater
26.9. Eksperimentet - Espen Dekko (Teaterhuset Avantgarden)
22.9. Inter-view - Carte Blanche 
22.9. Dead Diana - Kate Pendry (Teaterhuset Avantgarden) 
20.9. Café Select -Queendom Productions, Fabrikken - Oslo
20.9. Panikk i kulissene -Thalia Teater
21.9. G.U.D - Et åndelig drama - Teater Sølvberg, Stavanger Kulturhus
19.9. Seasons in the sun, en kveld med Jaques Brel - Logen Teater 
17.9. Namnet - Studentteatret Immaturus 
14.9. En folkefiende - Den Nationale Scene
14.9. Prolog av Jon Fosse - åpning av den nyrestaurerte teatersalongen  - Den Nationale Scene
14.9. Teaterdager på Lillehammer med NM i Teatersport
14.9. På ville veier -Thalia Teater
15.9. Livet x 3 - Den Nationale Scene
15.9. Den svakaste - Hordaland Teater
13.9. Fisk og helt vilt  - Chat Noir, Oslo
13.9. Én for alle, alle for én  - Nationaltheatret  
13.9. Utgreiing for eit akademi - Hordaland Teater
12.9. THERE  - BIT Teatergarasjen, Bergen
12.9. GYM - Krement X
11.9. Ole Brumm  - Oslo Nye Teater, Centralteatret (nypremiére)
8.9. Tenk det - Cirka Teater (Teaterhuset Avantgarden)
7.9. Ferelska eller itj - Gjestespill, Trøndelag Teater
6.9. Hoot & Roots  - SAFT, Fredrikstad
5.9. Før eller senere - Potpurriet, Oslo
5.9. Like thunder  - Det Åpne Teater
4.9. Som en film  - Det Åpne Teater
4.9. I hired a contract killer - Torshovteatret  
2.9. K-Space  - SAFT, Fredrikstad
1.9. Snakk med framtida  - Det Åpne Teater
1.9. Tatt av kvinnen  - Oslo Nye Teater, Centralteatret

1.9. Absolute concrete music - Francisco Lopéz (Teaterhuset Avantgarden)
31.8. Samtidsfestivalen - Nationaltheatret og Det Åpne Teater  31/8-12/9
31.8. Fortellerfestival, Biermannsgården, Maridalsvn.78, Oslo.
30.8. ENIGMAvariasjoner  - Oslo Nye Teater
30.8. Stille og Rolig  - Det Åpne Teater, Urpremiere
28.8. Existens-Jiele - Nordland Teater, Mo i Rana
27.8. Hvem skal trøste Knøttet  - Dukketeatret, Oslo Nye Teater
24.8. Stykke uten tittel  - Nationaltheatret  
24.8. 3ogto saman  - Det Norske Teatret
22.8. Uten summetone - en trådløs revy - Telenor-Revyen, Chat Noir, Oslo
16.8. Harde tak  - Grenland Friteater, Nypremiere, Frolands Verk 
12.8. Inside Outside  - eksperimentelt indrama (laiv), Oslo
12.8. 2001 - Hedmark Teater
2.8. Det brinner en Eld - Rørosspelet, historisk musikkspill
3.8. Hulda og Garborg - Hedmark Teater, Opera Omnia, Tynset kommune
29.7. Kul-tur - Nordland Musikkfestuke i Bodø

28.7. Auksjonen (Vømmølspelet II) - Stjørna Teaterlag, Råkvåg
26.7. Himmelstigen - Sarpsborg
15.7. To pinner i kors - Ringsaker Teater
14.7. Jesus Christ, Superstar - Agder Teater, Fjæreheia
14.7. Losnaspelet, Solund
13.7. I mørkets tid - Herregårdsspillet, Larvik
12.7. Revyfestival - Høylandet
11.7. Jordbær-liv - Kibneb-festivalen (Lensvik kulturhus)
7.7. Kaptein Sabeltann og Den Forheksede øya - Kristiansand Dyrepark
7.7. Hemliga Rum - Birgitta Egerbladh Danseteater, Danseteatret
6.7. Haugtussa - BUL, Asker Kulturhus
6.7. Seljordspelet - Seljord Telemark
6.7. Salome - Sagliocco Ensemble, Danseteatret
5.7. Exit - Teatret-Danmark, Danseteatret
5.7. Trettendedag - eller hva som helst - Thesbiteatret, Tønsberg
4.7. Kristin Lavransdatter - Kristindagene i Sel (Jørundgard Middelaldersenter)
4.7. Den vesle Vampyren - Dans Design, Danseteatret
2.7. Hjelp vi gifter oss! - Sjøkua Teater
1.7. Hansines magiske fløyte - Norsk Folkemuseum
1.7. Syngespillet Mattisrud Sammarstid - Løten
29.6. Tante Blomst - Hålogaland Teater
29.6. Kongens Ring - Stiftinga Herøyspelet (Herøy Amfi)

29.6. Billenes bryllup - Teater Ibsen, Vestfold-festspillene
29.6. Fantasy Island - laiv, Fredrikstad
29.6. Vardøger-Vàigasat Festspillene i Nord-Norge, Hålogaland Teater, Beaivvas Sami Teahter og Nordland Teater
28.6. Helligtre kongers aften - Thesbiteateret (Thaulowhullet, Tønsberg)

28.6. Nemeth: Sjelenes fortapelse - laiv, Nordmarka, Oslo
26.6. Sleepy head Nordland Teater/Heggen videregående skole
25.6. En reise i tid Nordland Teater/Sandnessjøen Ungdomskole
24.6. Feminine forbrytelser Nordland Teater

24.6. Ny-tia æ komme - Renneboe Nedre Theaterforening (Rennebu Bygdetun)
22.6. Barbro - vegen mot bålet - Barbroteatret (Vågsøytunet, Vikna)

22.6. Auksjonen - St.Hansspillene på Eiketunet (Eiktunet Museum, Gjøvik)
22.6. Fjortis - laiv, Hordaland
21.6. Stemmen i hodet - laiv, Klæbu, Sør-Trøndelag
19.6. The Real Inspector Hound - Nordic Black Theatre

18.6. Carmen - Den Norske Opera, sesongpremiere
17.6. Skatten på Sjørøverøya - Sommerteatret i Frognerparken, 2. klasseelever ved Statens Teaterhøgskole
16.6. Mølnargårds-spellet - Mølna Teaterlag (Mølnargårdsfjæra, Bjugn)
15.6. Fossegrimens strenger - Soga om den unge Myllarguten - Myllargutkomitéen og Seljord Folkehøgskole (Evju Bygdetun, Gvarv)
14.6. En selvfølgelig plikt - Foreningen Bærums Verk-spillet

14.6. Lady Arbuthnott - frua på Elverhøy - Sunndal Kulturfestival/Jazzå Teatret
14.6. Snakk med framtida, Det Åpne Teater
14.6. Kampen om Memoria - laiv, Hurum/Røyken, Buskerud
14.6. Samarcande - Vent d'etoiles (fransk gateteater) v/vannfestivalen i Kristiansand 
11.6. Samarcande - Vent d'etoiles (fransk gateteater) v/Porsgrunn Internasjonale Teaterfestival 
10.6. Porsgrunn Internasjonale Teaterfestival - 10.juni - 17.juni
9.6. Bjørnørspillet - Steinsdalen IL v/Revygruppa (Osen bygdetun)

9.6. Den siste viking - Fosen
9.6. MAD av Jeremy Weller. Teatergruppen VoksneBarn, Caféscenen, Centralteatret, Oslo.
8.6.Dyrene i Hakkebakkeskogen,Teaterlaget i BUL i Nidaros (Munkholmen, Trondheim)
8.6. Robin Hood - Ida Amatørteater (Berby herregård v/Halden)
8.6. Hu Dagmar - Vallset, Hedmark
7.6. Song Of The Goat - Song of the Goat Theatre (PL) (Studium Actoris) Trondheimspremiere
7.6. Liti Kersti - Rogaland Teater 

7.6. Osey Tutu - Nordic Black Theatre Teaterskole
7.6. Tre kæll - mer enn hjerne Østfolds-komikere, Café Oscar, Fredrikstad
6.6. Sluseslaget - Prosjekt Sluseslaget 1931 (Skotfoss)
4.6. Rationelt Fjøsstell - Spellaget i BUL i Oslo (Kirkeruinen i Maridalen)
2.6. Stillhetens makt - laiv, Nylenda, Akershus

2.6. Møtet (Skrukkebukta 2008) - laiv, Maridalsskogen, Akershus
1.6. Class of '61- laiv
1.6. Oppland teaterfestival for barn og unge
1.6. Skyggen over Allfarskog - laiv, Lier

1.6. Mord og Ablegøyer - laiv, Enebakk
31.5. Cabaret 3 - Rogaland Teater
30.5.
Deilige utsikter - Teatret Vårt
25.5. Herre Jemini - Gjøgleren Kommer! -Torshovteatret
25.5. Tigerhagen - Black Box, nypremiere
24.5. Påske - Den Nationale Scene
24.5. Seven Imperatives -(Ingun Bjørnsgaard) Carte Blanche
23.5. in Road to Heaven - Young@Heart Chorus, BIT-Teatergarasjen
23.5. Amadeus - Den Nationale Scene

23.5. Barnas Festspill - Hordaland Teater
22.5. Klovn utan sirkus - Hordaland Teater
19.5. Happy hour - StudioRu, gjestespill på Det åpne Teater
19.5. Show Boat - Den Norske Opera, gjestespill
18.5. Historier under et tre - Oslo
15.5. Tiden er vårt hjem - Teater Ibsen (Gjestespill på Det Norske Teateret)
15.5. Hedda Gabler - Teatret Vårt (Gjestespill på Trøndelag Teater)
14.5. Ophelia - The Oslo Players
12.5. Titranic 1 - Teater Fusentast (Teaterhuset Avantgarden)

12.5. Cabaret 2 - Rogaland Teater
12.5. Nordisk torg - Det Åpne Teater  
11.5. "Blend/Verk" - Kreutzer Kompani, BIT-Teatergarasjen
10.5. Kylian! - Den Norske Opera, sesongpremiere
10.5. Maskerade - Mimus Klimax (Stange videregående skole)
9.5. Throwing Your Body into the Fight - Raimund Hoghe (Teaterhuset Avantgarden) Trondheimspremiere
9.5. 40 - Oslo Nye Teater
9.5. Hedda Gabler - Teatret Vårt, Surnadal
8.5. Forført av uvirkelighet - Det Åpne Teater
7.5. En folkefiende - Ungdomsteatret, Tangen
6.5. Tall, blonde - Work in progress, gjestespill Carte Blanche
6.5. Hedda Gabler - Teatret Vårt, Kristiansund
5.5. Nokon kjem til å kome - Nationaltheatret
5.5. Absolute Rudolf / Nilsen Revisited - Studium Actoris
5.5. Våg å fly. Gul - Revyskolen Solbakken folkehøgskole
4.5. Tilfeldigheter og andre demoner - Teater Aaarrgh!! (Torshov)
4.5. Våg å fly. Blå - Revyskolen Solbakken folkehøgskole
4.5. Blend/Verk - Kreutzer Kompani (Teaterhuset Avantgarden) Trondheimspremiere
3.5. Hedda Gabler - Teatret Vårt, Sunndalsøra
3.5. www.detrødehus007.com - Mimus Klimax (Stange videregående skole)
3.5. Våg å fly. Grønn - Revyskolen Solbakken folkehøgskole
2.5. Seng og Taxi Det Åpne Teater
1.5. Penisdialogene - Nordland Teater, Mo i Rana
1.5. Hedda Gabler - Teatret Vårt, Åndalsnes
30.4. Hedda Gabler - Teatret Vårt, Haram
30.4. Bluesklubb - Det Åpne Teater
29.4. Dansens dag - Det Åpne Teater
28.4. Oliver - Musikkteater I Bodø
28.4. Cabaret 1 - Rogaland Teater
27.4. Tilbederens Journal - Øyvind Jørgensen, gjestespill Carte Blanche
27.4. Bønder i solnedgang - Trøndelag Teater, Hovedscnen - Sesongpremiere (reprise)
26.4. Beograd-trilogien - Det Norske Teatret

26.4. Hedda Gabler - Teatret Vårt, Stranda,   Storfjord Kulturhus
25.4. Vi er ikke kaker - Torshovteatret
25.4. Mein Kampf - Kraftlaget
24.4. Menopas magiske togshow - Teater Fusentast (Teaterhuset Avantgarden) Trondheimspremiere
24.4. Hedda Gabler - Teatret Vårt, Fosnavåg, Herøy Kulturhus
24.4. Som en film - Det Åpne Teater NY! (ekstraforestillinger)
23.4. Karius og Baktus - Agder Teater, biscenen
23.4. Shakespower - The Oslo Players
22.4. Hedda Gabler - Teatret Vårt, Ørsta Samfunshus
22.4. Odysseen - En fortellerforestilling med Hugh Lupton og Daniel Morden, Musikkteatret, Vestbanen
21.4. lliaden - En fortellerforestilling med Hugh Lupton og Daniel Morden, Musikkteatret, Vestbanen
21.4. Dobbelt spilt - Teater Tartar 
21.4. Rigoletto - Den Norske Opera, sesongpremiere
20.4. Medmenneske - Riksteatret, Agder Teater, Hovedscenen
19.4. Èlixir de joie (Gledesdrikken)  - Chat Noir, Oslo
18.4. Feil nummer - Barneteatergruppa på Nordnes, Bergen
18.4. Bill. mrk "Egen utgang" - Studentteatret, UiO
18.4. "Professor Global og Juniorgjengen - Kampen mot kraftrøverne" - Enøk-senteret Akershus AS, Vestby
12.4. Ayra-Leena - Beaivvá Sámi Teáhter
7.4. A sudden, unexpected faint - Wee (Norge), Danseteatret - BIT Teatergarasjen, Bergen
5.4. Englepels - Brageteatret, Drammens teater
5.4. Pust - Kompani B. Valiente (Norge), Danseteatret - BIT Teatergarasjen, Bergen
4.4. Sangen etter Maria - Cirkumfleks musikk- og teaterproduksjoner, Nidarosdomen - Trondheim
4.4. Gløtt av Peer Gynt - Teaterskolen på Nordic Black Theatre
3.4. Snehvit og de syv dvergene - Riksteatret, Agder Teater, Hovedscenen
3.4. Los tres Marias - how much love can you take - Det Åpne Teater
2.4. Strandet i Paradis - Strandet Teater, Chateau Neuf, Oslo
2.4. Mensch - Riksteatret, Agder Teater, Hovedscenen
2.4. Navlekort - Diorama café
1.4. Nature - Den Danske Konungen Produktioner (Teaterhuset Avantgarden) Trondheimspremiere
31.3. Eurohæ? - Baktruppen (Teaterhuset Avantgarden) Trondheimspremiere
31.3. Burhøns - Det Åpne Teater
31.3. Vakkert - Det Norske Teater og Teatret Vårt (samproduksjon), Oslopremiere
30.3. Eurohæ? - Baktruppen (Teaterhuset Avantgarden) Kunstbanken Hedmark Kunstsenter
30.3. Mine barnslige venner - Studentteatret Immaturus, Bergen
30.3. Paper Cuts - Bøe & Ink (Teaterhuset Avantgarden) Norgespremiere
30.3. Fire Fredager 4, Dramuletter - Det Åpne Teater
29.3. Vakkert - Det Norske Teatret
29.3. Gungadins reise - Trollskogen barneteater
29.3. Bastard 2001 - (Teaterhuset Avantgarden)
29.3. Invisible Planet - her stay (Teaterhuset Avantgarden) Trondheimspremiere

28.3. Tre netter fra 1001 natt - Mimus Klimax (Stange videregående skole)

27.3. Sabina - Den Nationale Scene
27.3. Navlekort - Oslo Teateransemble
24.3. 3 Urpremierer - Den Norske Opera
23.3. Carmen - Carte Blanche

23.3. Sleeping Beauty - Carte Blanche
22.3. Draum om hausten - Trøndelag Teater, Studioscenen 
21.3. Fernando Krapp har skrevet dette brevet til meg - Brain Scan (Black Box)
21.3. Hedda Gabler - Teatret Vårt, Moldepremiere
18.3. Sluttspel - Teatret Vårt, Ålesund
17.3. Demningen - Rogaland Teater

17.3. Ole Brumm - Rogaland Teater
17.3. Til siste dråpe - Sjel & Showtime
16.3. Fire Fredager 3, Åpen scene - Det Åpne Teater
16.3. Amadeus - Trøndelag Teater, Hovedscenen
15.3. Hedda Gabler - Teatret Vårt (premiere i Ålesund)
15.3. Bolero - Oslo Filharmoniske Orkester og Nasjonalballetten
15.3. Den siste engel - Rogaland Teater (Ungdomsteatret)
15.3. Macbeth - Den Nationale Scene

15.3. Maria Magdalena - Den Nationale Scene
14.3. Vildanden - Hålogaland Teater
12.3. Store Klas og Lille Klas - Den Nationale Scene
10.3. Don Giovanni - Den Norske Opera, sesongpremiere

10.3. Den sterkeste - Rogaland Teater, nypremiere
10.3. Krim Noir - en figurteaterforestilling for flere hender - Petrusjka Teater (Teaterhuset Avantgarden) Norgespremiere
10.3. Untombinde og Askeladden - Nordic Black Barneteater
9.3. Fire Fredager 2, HET AFTEN - Det Åpne Teater
9.3. Medea - dramalinja, Høgskulen i Volda
8.3. Laudate Dominum - LAIV, Tellevik Hytten, utenfor Bergen
7.3. Woyzeck - Nationaltheatret

6.3. Fomlesen - Det Åpne Teater
5.3. Englepels - Brageteatret, Fjell Skole, Drammen
3.3. Dalmatinerne - Oppegård Amatørteaterlag
3.3. Det blå tårnet - Teater Ibsen
3.3. La Carta - Tg STAN (Teaterhuset Avantgarden) Norgespremiere
2.3. Måken Jonatan - Skedsmo amatørteaters barnegruppe Maurtua 
2.3.Magiske Togshow - Teater Fusentast (Studium Actoris) Trondheimspremiere
2.3. Dagbok fra Beograd - Torshovteateret
2.3. Tiden er vårt hjem - Teater Ibsen
28.2. "Blåmannen" - Edvard Griegs siste sommer - Klassisk i Fredrikstad
28.2. Momo - eller kampen om tiden - Nordland Teater, Brønnøysund 

28.2. Fomlesens ferie - Trøndelag Teater, Gamle Scene - (gjestespill)
28.2. Today`s my birthday - Det Åpne Teater
25.2. Blod! Blod! - Hedmark Teater, Løten
24.2. Elskovsdrikken - Den Norske Opera, sesongpremiere

24.2. Europa - laiv, Weltschmerz, Oslo-området
24.2. Komiker klubb - Det Åpne Teater
23.2. Fire Fredager, 1. JAM - Det Åpne Teater
22.2. Barnet utan alder - Hordaland Teater
22.2. Sitt ned tragiker - Teatret Vårt, Molde
18.2. Brødrene Løvehjerte - Røren Barne og Ungdomsteater
17.2. Karius og Baktus - Den Nationale Scene
17.2. The Norwegian Revolutionary Opera - The Four (Teaterhuset Avantgarden) Norgespremiere
16.2. LYCRA®polyurethan - Kondens BIT Teatergarasjen
15.2. Little shop of horrors - Chat Noir
15.2. Fordi jeg fortjener det - Trøndelag Teater, Theatercaféen
13.2. Snehvit og de syv dvergene - Riksteatret, Harstad
12.2. Gilgamesj - Chateau Neuf - Studentteatret
10.2. Tiggerprinsen - Rogaland Teater
10.2. Hvem er Earnest?  Den Nationale Scene
10.2. Naken lunsj med Garborg-program - Rogaland Teater

10.2. Skjærgårdsflørt - Stageway Teater (Rick's, Bergen)
10.2. Prosessen - et skjebnespill på scene - laiv, Oslo
10.2. Ibsen on Tour - Avgangselevene ved Statens teaterhøgskole
9.2. Seks personer søker en forfatter - Den Nationale Scene
8.2. vrangforestilling - Teater Immaturus, Bergen
6.2. Rike Per - Teater Joker. Oslopremiere, Black Box
5.2. Medmenneske - Riksteatret, Namsos
5.2. Ulven og Rødhette - Dukkespilleriet (Teaterhuset Avantgarden) Trondheimspremiere
3.2. Mozart Preposteroso - Nola Rae / London Mime Theatre (UK) (Studium Actoris) Trondheimspremiere
3.2. Fortellinger om dagen - Teater Dakini (Teaterhuset Avantgarden) Trondheimspremiere
3.2. Maktens anatomi - Opus 1, 8  - Transiteatret
2.2. Tre søstre - Nes Friteater (Nes kino)
2.2. Huset - 16 til bords, Skedsmo Amatørteater
2.2. Tre søstre - Nes Friteater
2.2. 8 songs for a Mad World - Magna Vox (Teaterhuset Avantgarden) Norgespremiere
2.2. Maktens anatomi - Opus 1, 7  - Transiteatret
1.2. Haugtussa - Teatret Vårt, Ålesund
1.2. Svanesjøen - Den Norske Opera, sesongpremiere

1.2. Aftenvind - Trøndelag Teater, Gamle Scene - (gjestespill)
31.1. Tro, håp og kjærlighet - Nationaltheatret

31.1. Haugtussa - Teatret Vårt, Stranda
31.1. Mater Nexus - Det Åpne Teater - Urpremiere
30.1. Haugtussa - Teatret Vårt, Sunndalsøra
29.1. Haugtussa - Teatret Vårt, Gjemnes
27.1. Haugtussa - Teatret Vårt, Molde
26.1. Haugtussa - Teatret Vårt, Ulstein
25.1. Haugtussa - Teatret Vårt, Stordal   
25.1. Fanden i vold! - Riksteatret, Skien
25.1. Vidd - Oslo Nye Teater
25.1. Karlsson på taket - Drammens Teater
24.1. Haugtussa - Teatret Vårt, Aasentunet Ørsta
24.1. Cirkus - Torshovteatret
22.1. Vaginamonologene - Riksteatret, Vadsø
20.1. Romeo og Julie - Det Norske Teatret
20.1. Falstaff - Den Norske Opera
20.1. Happy Doctor - Bal Teater og Verk Produksjoner (Teaterhuset Avantgarden) Trondheimspremiere
19.1. Feuergesicht - Nationaltheatret
19.1. Dødfødt - laiv
19.1. Hotell Stensson - Carte Blanche 
18.1. Til siste dråpe - cabaretgruppen Sjel og Showtime, Diorama Café, Oslo 
17.1. Sluttspel - Teatret Vårt, Molde
17.1. Pappaer - Riksteatret, Sogndal
16.1. Mensch! - Riksteatret, Oslo
16.1. Snart kjem tida - Det Norske Teatret
13.1. Hemmel og hav - Hålogaland Teater
13.1. Onkel Vanja - Rogaland Teater
12.1. Grinebiteren - Carte Blanche, Sandnes Kulturhus
12.1. Kill your darlings - Ning. Black Box Teater, Oslo
12.1. Nei takk, begge deler! - Rogaland Teater
12.1. November - Det Norske Teatret

12.1. Æ og skyggen min - Hålogaland Teater
12.1. Simpatico - Det Åpne Teater
11.1. Landskap - Rogaland Teater
11.1. Grinebiteren - Carte Blanche, Stord Kulturhus

10.1. Apostlenes gjerninger - Rogaland Teater, gjestespill

2000 LES FLERE (373)
1999
LES FLERE (97)

FORESTÅENDE PREMIERER

Denne siden oppdateres fortløpende. Mangler din forestilling i oversikten? Send oss en   mail med de nødvendige opplysningene, eller et brev til Teaternett, Torstadveien 46, 2335 Stange. Husk å oppgi nettadresse dersom forestillingen har hjemmeside.

NYHETER

Teaternett formidler nyheter fra norsk og internasjonalt teater. Hjelp oss å være oppdatert! Skjer det noe der du er - send oss et tips! Vår epostadresse:  teaternett@teaternett.no